Resultatlista Skyttesvängen 2011-08-21

Startnr FK Förare Kartläsare Klubb / Anmälare Bilmärke SS1 SS2 SS3 Total Plac klass Plac totalt Resultatlista Skyttesvängen 2011-08-21 A-förare GruppN...

0 downloads 1 Views 349KB Size
Resultatlista Skyttesvängen 2011-08-21 Startnr

FK

Förare

Kartläsare

Klubb / Anmälare

Bilmärke

SS1

SS2

SS3

Total

04:43,4

04:41,3

14:11,2

Plac klass Plac totalt

Juniorförare 1

J

Pontus Berglund

Cristofer Claesson

Arlövs MC

Volvo 940

04:46,5

2

J

Robin Gustafsson

Glenn Johansson

Pilatorps MK

Volvo 244

04:58,4 brutit

A-förare

2WD

12

A

Ebbe Nilsson

C G Wilke

Hässleholms MK / E&K Rallyparts HB

Ford Puma

04:13,1

04:13,4

04:09,1

12:35,6

1

1

6

A

Jörgen Johansson

Crister Mohlin

Linköpings MS

Opel Ascona B

04:16,4

04:12,9

04:11,8

12:41,1

2

2

10

A

Pär Karlsson

Ulf Axelsson

Lidköpings MSF

Peugeot 205 GTI

04:18,3

04:14,0

04:09,7

12:42,0

3

3

11

A

Anders Karlsson

Jan-Erik Jönsson

Eslövs MK

Ford Escort

04:15,9

04:18,3

04:12,5

12:46,7

4

4

5

A

Ulf Olofsson

Marie Eriksson

SMK Örkelljunga

Ford Escort

04:18,5

04:17,0

04:14,8

12:50,3

5

5

7

A

Per Löfqvist

Stefan Johansson

Skene MS

BMW M3

04:20,7

04:17,9

04:13,2

12:51,8

6

6

4

A

Östen Andersson

Kerstin Wahlström

Eslövs MK / AM Teknik

Opel Kadett

04:26,5

04:25,6

04:23,1

13:15,2

7

10

3

A

Lennart Ero

René Enberg

Hässleholms MK / Atmos Team 1337

BMW 320

04:48,0

04:39,3

04:37,6

14:04,9

8

20

9

A

Niclas Hansen

Andreas Hansen

Laholms MK

Opel Kadett

10:00,0

04:14,5

04:10,4

18:24,9

9

41

8

A

Tommy Andersson

Thomas Hallén

SMK Hörby

BMW M3

04:12,7

10:00,0

04:15,7

18:28,4

10

42

B-förare

2WD

13

B

Jörgen Lundgren

Andreas Nilsson

Lunds AC

Opel Ascona

04:18,2

04:19,0

04:15,0

12:52,2

1

7

14

B

Roger Persson

Therese Persson

Svedala MK

BMW 325

04:21,8

04:14,5

04:16,8

12:53,1

2

8

16

B

Jan Andersson

Johan Svensson

Svedala MK

Seat Ibiza

17

B

Stefan Eldh

Lars Bjärbom

Östgöta BSF

Ford Escort

15

B

Sven-Erik Nielsen

Dalby MK

Volvo 850 T5

C-förare

2WD

19

C

Martin Andersson

Eddie Johannesson

SMK Hörby

BMW Compact

04:19,6

04:20,4

04:22,0

13:02,0

1

9

23

C

Lars-Erik Björklöv

Roland Persson

Tomelilla MK

Ford Escort

04:29,6

04:22,7

04:25,4

13:17,7

2

11

20

C

Peter Lindén

Thomas Lindén

Pilatorps MK / Gunnars Motorsport

Volvo 244

04:27,8

04:28,1

04:30,5

13:26,4

3

12

22

C

Joakim Tennhammar

Christian Jönsson

Eslövs MK

VW Golf

04:36,0

04:25,4

04:27,8

13:29,2

4

13

18

C

Andreas Håkansson

Rickard Frick

SMK Hörby

Peugeot 205

04:30,8

04:32,6

04:29,6

13:33,0

5

14

25

C

Anders Elmgreén

Kalle C. Elmgreen

Hässleholms MK

Opel Ascona B

05:35,1

05:12,9

05:14,1

16:02,1

6

40

24

C

Bengt-Göran Larsson

Lena Larsson

Svedala MK

Volvo 142

04:47,0

04:46,2 brutit

21

C

Jonny Hansson

Marcus Persson

Svedala MK

Opel Manta B

brutit

brutit

DM-Klass D2

1

21

2 Plac klass Plac totalt

DM-Klass D2

Plac klass Plac totalt

brutit

brutit

brutit

brutit

3

04:32,0 brutit

brutit

brutit

4

Startar ej Startar ej

Startar ej

DM-Klass D2

Plac klass Plac totalt

brutit Startar ej

7

Resultatlista Skyttesvängen 2011-08-21 Startnr

A-förare

FK

Förare

Kartläsare

Klubb / Anmälare

Bilmärke

SS1

SS2

SS3

Total

GruppN<1600,Volvo Original DM-klass D1

Plac klass Plac totalt Plac klass Plac totalt

27

A

Tyko Nilsson

Henrik Svensson

Hässleholms MK

Volvo 940

04:40,2

04:38,1

04:39,1

13:57,4

1

16

26

A

Anders Palmquist

Janne Persson

SMK Hörby

Peugeot 106

04:36,5

04:42,5

04:41,4

14:00,4

2

18

28

A

Sune Larsson

Roland Kårgren

SMK Hörby

Volvo 940

04:52,7

04:53,4

04:53,2

14:39,3

3

30

B-förare

GruppN<1600,Volvo Original DM-klass D1

Plac klass Plac totalt

30

B

Bengt Bondesson

Maria Bondesson

Tomelilla MK

Volvo 242

04:40,3

04:39,7

04:39,0

13:59,0

1

17

33

B

Rikard Fors

Jörgen Nilsson

SMK Hörby / AM Elteknik

Volvo 740

04:47,1

04:37,5

04:38,0

14:02,6

2

19

31

B

Erik Andersson

Evert Wilkens

SMK Hörby

Volvo 244

04:45,0

04:42,9

04:43,9

14:11,8

3

22

29

B

Rolf Nilsson

Peter Berglund

SMK Hörby

Volvo 244

04:46,4

04:41,9

04:45,4

14:13,7

4

23

32

B

Michael Jeffman

Gabriela Jeffman

Hässleholms MK

Volvo 940

04:50,4

04:50,1

04:46,7

14:27,2

5

27

C-förare

GruppN<1600,Volvo Original DM-klass D1

Plac klass Plac totalt

36

C

Marcus Ekdahl

Ann Hansson

Lunds AC

Volvo 242

04:38,4

04:36,1

04:40,9

13:55,4

1

15

35

C

Daniel Ekdahl

Kjell-Arne Ekdahl

Lunds AC

Volvo 242

04:46,5

04:47,4

04:44,5

14:18,4

2

24

38

C

Johnny Ottosson

Mikael Ottosson

SMK Hörby / Team 4240

Volvo 240

04:49,2

04:45,7

04:46,0

14:20,9

3

25

41

C

Anders Lindén

Conny Bengtsson

Pilatorps MK / Gunnars Motorsport

Volvo 242

04:50,0

04:48,2

04:48,9

14:27,1

4

26

39

C

Alfred Wigren

Mattias Andersson

Simrishamns MK

Volvo 242

04:56,6

04:50,9

04:48,7

14:36,2

5

29

34

C

Pia Roos

Magnus Lavesson

Pilatorps MK

Volvo 240

05:22,3

05:05,9

05:04,2

15:32,4

6

37

37

C

Maria Andreasson

Andreas Mattisson

SMK Hörby

Volvo 240

05:18,6

05:09,5

05:11,2

15:39,3

7

39

40

C

Jim Svensson

Dick Svensson

Hässleholms MK

Volvo 940

B-förare

Gr E

brutit

brutit

brutit

brutit

DM-Klass D4

Plac klass Plac totalt

42

B

Johan Edquist

Henrik Edquist

SMK Hörby

VW Golf GT

50

B

Andreas Norrby

Tobias Steen

Gotlands MF

Ford Escort

C-förare

Gr E

04:55,2

04:51,9

04:47,7

14:34,8

1

28

Startar ej

DM-Klass D4

Plac klass Plac totalt

43

C

Fredrik Karlsson

Henrik Olofsson

Hässleholms MK

Opel Ascona B

05:00,7

04:54,7

04:52,9

14:48,3

1

31

49

C

Daniel Gutemyr

Maja Sahlsten

Rosendals MK / Shellvisby.se

SAAB 99

05:05,9

04:58,3

04:59,3

15:03,5

2

32

46

C

Stefan Olofsson

Hanna Olofsson

Hässleholms MK

Opel Ascona B

05:08,2

04:59,7

05:04,0

15:11,9

3

33

48

C

Kenth Mattsson

Anders Kron

Eslövs MK

Opel Ascona B

05:07,3

05:05,2

05:00,1

15:12,6

4

34

45

C

Stefan Johansson

Daniel Åkesson

Laholms MK

Opel Ascona B

05:09,0

05:03,1

05:04,5

15:16,6

5

35

47

C

Viktoria Lindh

Tord Andersson

Hässleholms MK / Rally Team Lindh

VW Golf

05:24,1

05:06,3

05:00,5

15:30,9

6

36

44

C

Einar Fors

Kjell Larsson

SMK Hörby

Volvo 244

05:19,8

05:07,7

05:09,4

15:36,9

7

38