ALVESTATRÄFFEN LUFTGEVÄR 2010

Team competition Lagtävling 1 Rydaholms USF 1 1634 Albin Salomonsson (L13A) 420 (36*) Pontus Sjögren (L13A) 422 (38*) Anna Magnusson (SenE) 400 (14*) ...

0 downloads 2 Views 500KB Size
ALVESTATRÄFFEN LUFTGEVÄR 2010

Erik Andersson, Älmhult, vinnare i sittandefinalen och Emma Skenning, Rydaholm, vinnare i ståendefinalen i Alvestaträffen.

Luftgevärshallen Alvesta 2010-11-12—013

Class L9 40 Series 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

43 Martin Liljengren / Tolgs SF 38 Anton Johansson / Rydaholms USF 25 Annie Jonasson / Tolgs SF 69 Erik Lööw / Bolmsö SF 6 Nellie Larsson / Alvesta SF 61 Linus Thörn / Berga USF 54 Ralf Ervik / Ingelstad SK 8 Malte Alhem / Alvesta SF 36 Madeleine Andersson / Rydaholms USF 4 Samuel Rydén / Alvesta SF 72 Jonatan Eriksson / Tingsryds SF 45 Clara Lameksson / Berga USF 44 Lovisa Kvist / Tolgs SF 3 Eddie Åström / Alvesta SF

101.1 104.1 103.0 102.9 411.1 104.2 101.0 102.9 102.9 411.0 102.0 104.8 100.9 100.3 97.0 98.3 97.7 100.4 93.7 95.3 94.5 93.6 97.1 96.5 95.5 95.1 90.6 91.4 76.0

95.1 97.0 94.7 93.7 94.0

102.5 99.0 102.4 99.2 99.0 99.7 97.7 97.4 99.2 99.3 97.1 97.4 95.4 92.3

408.3 402.8 394.0 393.2 387.5 382.6 381.3

93.6 91.0 91.0 95.4 86.3

379.2 373.8 372.3 371.8 343.7

95.0 90.7 96.0 91.3 87.4

Class L11A 40 Series 1 2 3 4 5 6 7 8

79 Erik Andersson / Älmhults SF 37 Anna Andersson / Rydaholms USF 62 Isabell Danielsson / Berga USF 1 Victoria Carlsson / Alvesta SF 68 Oscar Eriksson / Bolmsö SF 22 Adam Tollstern / Söraby SF 40 Marcus Sjögren / Rydaholms USF 70 Milton Gustavsson / Strömsnäsbruks SF

104.5 105.6 106.1 106.4 422.6 104.7 105.5 105.5 105.1 420.8 105.5 104.8 104.8 104.6 105.0

105.3 105.6 105.0 105.4 103.8

105.1 102.6 104.1 103.3 104.1

104.9 103.8 102.4 102.5 102.9

420.8 416.8 416.3 415.8 415.8

105.1 103.1 104.1 102.9 415.2

Class L11B 40 Series 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

24 Aron Jonasson / Tolgs SF 2 Lucas Åström / Alvesta SF 58 Jenny Sävrup / Rydaholms USF 57 Jonathan Andersson / Rydaholms USF 5 Amanda Rydén / Alvesta SF 51 Alex Salomonsson / Hamneda SF 74 Lucas Färdigh / Ingelstad SK 33 Henrik Carlsson / Hamneda SF 55 Oskar Garenberg / Ingelstad SK 49 Julia Larsson / Alvesta SF 52 Paulina Jörgensen / Hamneda SF 20 Johan Augustsson / Fridafors SF

104.7 104.1 104.6 102.4

104.2 105.1 105.1 103.9

106.1 104.3 102.5 103.9

104.6 104.6 104.1 104.4

419.6 418.1 416.3 414.6

104.4 102.7 103.2 103.2 102.7 102.3 104.6 103.3 103.4 102.4 104.5 102.5 103.2 102.2 103.3 102.1 99.4 103.9 103.4 102.6 102.3 102.2 102.5 102.3 102.4 102.8 102.2 99.2

413.5 412.9 412.8 410.8 409.3 409.3 406.6

100.5 101.4 102.3 100.3 404.5

13 14 15

71 Erika Karlsson / Tingsryds SF 18 Josefine Törnqvist / Alvesta SF 21 Rasmus Eriksson-Berenth / Fridafors SF

99.2 102.6 99.6 101.1 102.9 99.2 95.9 95.7 98.0 95.7 79.3 98.0

402.5 393.7 371.0

Class L13A 40 Series 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

73 Mattias Pettersson / Ingelstad SK 23 Simon Tollstern / Söraby SF 59 Pontus Sjögren / Rydaholms USF 64 Oskar Andersson / Älmhults SF 39 Albin Salomonsson / Rydaholms USF 65 Sandra Groh / Kärda SF 47 Lucas Torebrand / Kärda SF 48 Simon Svensson / Kärda SF 53 Mariell Gustafsson / Strömsnäsbruks SF 41 Pernilla Johansson / Kärda SF 42 David Hylten / Kärda SF 80 Elin Emanuelsson / Älmhults SF

106.2 105.6 106.3 105.9 104.5

106.5 105.2 106.1 105.7 105.5

106.3 106.3 104.3 105.1 105.4

107.1 106.0 105.6 104.8 105.4

426.1 423.1 422.3 421.5 420.8

104.3 104.0 103.2 105.8

104.8 105.3 105.3 105.8

106.7 106.1 105.0 102.7

104.8 104.3 104.8 103.8

420.6 419.7 418.3 418.1

104.0 104.3 105.3 102.2 415.8 104.0 103.5 103.9 103.7 415.1 102.9 103.4 102.1 104.0 412.4

Class L13B 40 Series 1 2 3 4 5 6 7

34 Oskar Philipsson / Hamneda SF 15 Viktor Andersson / Hamneda SF 50 Tilda Hansson / Tolgs SF 77 Alexander Wahlström / Växjö SG 75 Tove Wigstrand / Ingelstad SK 46 Max Carlberg / Berga USF 31 Dennis Gustafsson / Hamneda SF

103.5 105.0 105.5 106.1 103.8 104.8 104.5 104.5 104.1 102.3 103.6 103.6 103.4 102.5 102.4 101.8 98.8 101.9 100.5 101.3 97.8

105.1 104.3 105.9 104.7 104.1 104.4 100.5

419.1 419.0 419.0 414.2 412.4 406.9 400.1

Class L15R 40 Series 1 2 3

19 Kajsa Jaktlund / Söraby SF 35 Markus Gustafsson / Strömsnäsbruks SF 60 Andreas D Nagy / Roasjö SF

104.9 102.1 104.2 103.6 414.8 104.3 103.6 104.2 101.8 413.9 99.2 100.2 100.1 100.2 399.7

Class ÖSM 40 Series 1 2 3 4 5 6

17 Stinne Törnqvist / Alvesta SF 66 Joel Gustafsson / Alvesta SF 56 Cilla Hägg / Rydaholms USF 102 Måns Alhem / Alvesta SF 100 Bertil Karlsson / Alvesta SF 7 Anders Larsson / Alvesta SF

104.5 105.5 104.7 103.0 104.3 103.2

104.1 105.1 104.7 104.6 102.7 104.5

106.0 103.4 102.7 105.1 103.7 103.3

105.1 104.5 105.8 103.4 103.2 102.6

419.7 418.5 417.9 416.1 413.9 413.6

7 8 9 10

99 Mikael Svensson / Alvesta SF 9 Ola Thaung / Alvesta SF 63 Bengt Axelsson / Dädesjö SF 67 Dahn Gustafsson / Alvesta SF

101.9 102.0 103.2 104.4 102.3 102.2 101.4 104.1 103.1 100.6 99.4 98.8 99.3 97.6 101.0 102.7

411.5 410.0 401.9 400.6

100.3 99.5 97.3 99.5 95.9 95.2 99.4 99.8 95.6 93.6 90.8 92.6

396.6 390.3 372.6

96.1 98.2 96.6 96.7 93.7 93.4 98.0 98.1

387.6 383.2

95.3 97.6 98.3 100.3 96.6 97.0 99.7 97.9 100.8 98.0 96.3 94.8 93.2 97.4 96.7 99.4 97.5 89.3 94.5 94.6

391.5 391.2 389.9 386.7 375.9

Class L15A 40 Series 1 2 3

86 Emelie Persson / Berga USF 29 Erik Sundqvist / Berga USF 96 Andreas Svensson / Älmhults SF

Class L15B 40 Series 1 2

16 Johanna Ottosson / Växjö SG 87 Johanna Carlsson / Ingelstad SK

Class L17 40 Series 1 2 3 4 5

83 Eemil Kaikkonen / Kärda SF 88 Amanda Carlsson / Ingelstad SK 11 Axel Arvidsson / Alvesta SF 98 Ida Tollstern / Söraby SF 27 Simon Andersson / Rydaholms USF

Class L20 40 Series 1

97 Sabina Fagerlund / Dädesjö SF

101.5 100.4 101.8 97.9 401.6

Class SenE 40 Series 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

94 Emma Skenning / Rydaholms USF 10 Emma Arvidsson / Alvesta SF 82 Martin Olsson / Gullabo SF 13 Conny Pettersson / Alvesta SF 90 Anna Magnusson / Rydaholms USF 12 Carl Storck / Alvesta SF 93 Richard Johansson / Rydaholms USF 92 Eric Gustavsson / Rydaholms USF 84 Robert Johansson / Kärda SF 91 Linda Gustafsson / Rydaholms USF

103.3 104.1 103.1 104.6 415.1 102.4 99.4 99.5 102.6 96.5 102.2 102.3 98.1

100.8 101.1 100.0 101.6

102.9 99.0 102.3 98.5

405.5 402.2 401.0 400.5

99.6 98.5 102.9 98.4 102.9 95.9 97.3 101.3

399.4 397.4

99.2 96.3 98.8 101.7

396.0

98.8 100.1 100.9 95.3 96.3 100.5 94.4 99.7

395.1 390.9

Class SenA 40 Series 1

89 Stefan Grimheden / Tolgs SF

100.3 97.6 99.4 96.8

394.1

95.2 97.6 97.1 92.7

382.6

94.9 96.0 96.7 99.5

387.1

95.7 99.8 95.9 93.8 92.5 89.1 92.8 94.5

385.2 368.9

85.9 85.4 91.2 89.2

351.7

Class SenB 40 Series 1

95 Kattis Andersson / Älmhults SF

Class LVet 40 Series 1 2 3 4

28 Sven-Gunnar Skoglund / Ingelstad SK 85 Sture Håkansson / Tingsryds SF 26 Birger Gustafsson / Rydaholms USF 14 Sven-Åke Stridsberg / Hamneda SF

Team competition Lagtävling 1 Rydaholms USF 1 Albin Salomonsson (L13A) Pontus Sjögren (L13A) Anna Magnusson (SenE) Linda Gustafsson (SenE)

1634 420 (36*) 422 (38*) 400 (14*) 390 (11*)

2 Alvesta SF 1 Victoria Carlsson (L11A) Lucas Åström (L11B) Emma Arvidsson (SenE) Axel Arvidsson (L17)

1630 416 (32*) 418 (34*) 405 (21*) 389 (13*)

3 Rydaholms USF 2 Anna Andersson (L11A) Eric Gustavsson (SenE) Richard Johansson (SenE) Marcus Sjögren (L11A)

420 (40*) 396 (18*) 397 (16*) 415 (34*)

4 Kärda SF Lucas Torebrand (L13A) Sandra Groh (L13A) Eemil Kaikkonen (L17) Robert Johansson (SenE)

419 (37*) 420 (40*) 391 (15*) 395 (13*)

1630

1626

5 Alvesta SF 2 Julia Larsson (L11B) Amanda Rydén (L11B) Carl Storck (SenE) Conny Pettersson (SenE)

1623 409 (27*) 413 (29*) 399 (20*) 401 (19*)

6 Älmhults SF Erik Andersson (L11A) Elin Emanuelsson (L13A) Kattis Andersson (SenB) Andreas Svensson (L15A)

422 (39*) 412 (29*) 382 (11*) 372 (4*)

7 Rydaholms USF 3 Simon Andersson (L17) Jonathan Andersson (L11B) Jenny Sävrup (L11B) Birger Gustafsson (LVet)

375 (9*) 414 (30*) 416 (32*) 368 (7*)

1590

1575

Alvestaträffen, sittandefinal i cupform 2010. Bana Nam n

T1

T2

T3

T4

T5

T6

T7

4

Mattias Pettersson

Klubb Ingelstad

21,3

20,9

0

0

0

0

0

5

Simon Tollstern

Söraby

21,3

21,3

20,4

0

0

0

0

6

Erik Andersson

Älmhult

21,2

21,1

20,6

21,2

21,4

21,5

21,2

7

Pontus Sjögren

Rydaholm

21

21,3

20,7

21,1

21,2

0

0

8

Oskar Andersson

Älmhult

21,3

21,5

21,1

21,2

21,2

20,7

0

9

Anna Andersson

Rydaholm

20,7

0

0

0

0

0

0

10

Isabell Danielsson

Berga

21,4

21

20,2

0

0

0

0

11

Albin Salomonsson

Rydaholm

21,6

21,1

20,6

20,7

0

0

0

12

Sandra Groh

Kärda

21,2

20,9

0

0

0

0

0

13

Lucas Torebrand

Kärda

21

21

21

21,4

21,3

21,3

21,2

14

Aron Jonasson

Tolg

20,6

0

0

0

0

0

0

15

Oskar Philipsson (419,1)Hamneda

21,5

21,4

21,2

20,4

0

0

0

16

Stinne Törnqvist (Ösm) Alvesta

21

21,1

21,4

21,2

20,9

0

0

10,4

10,1

Alvestaträffen, ståendefinal i cupform 2010. Bana Namn

T1

T2

T3

T4

T5

T6

4

Emma Skenning

Klubb Rydaholm

21,3

20,8

20,8

21

21,3

20,2

5

Emma Arvidsson

Alvesta

18,5

19,6

20

0

0

0

6

Martin Olsson

Gullabo

21

20,1

20,6

20,6

20,2

18

7

Sabina Fagerlund

Dädesjö

17,2

0

0

0

0

0

8

Conny Pettersson

Alvesta

18,4

0

0

0

0

0

9

Anna Magnusson

Rydaholm

20,2

19,6

20,6

21

19,2

0

10

Carl Storck

Alvesta

19,4

18,7

20,1

19,9

0

0

11

Richard Johansson

Rydaholm

18,7

16,6

0

0

0

0

12

Emelie Persson

Berga

19,1

19,7

18,9

0

0

0

13

Erik Gustafsson

Rydaholm

20,3

17,2

0

0

0

0

14

Robert Johansson

Kärda

20,8

19,4

20,1

19,9

19,2

0

15

Stefan Grimheden

Tolg (394,1)

19,2

19,9

20,5

17,2

0

0

Vi tackar skyttar, ledare och supportrar för visat intresse!

/Ungdomssektionen