6 2011

Resultatlista Färs & Frosta specialen 19/6 2011 Nr Förare / Kartläsare Klubb, Bilmärke Ev Anmälare SP 1 SP 2 SP 3 SP 4 SP 5 SP 6 Tot Plac Plac...

0 downloads 7 Views 20KB Size
Resultatlista Färs & Frosta specialen 19/6 2011 Nr

Förare / Kartläsare Ev Anmälare

A-förare Gr N<1600, VOC. (Klass D1 enl DM regler) 17 Anders Palmqvist / Anna Palmqvist 15 Tyko Nilsson / Henrik Svensson 16 Sune Larsson / A-förare 2WD. (Klass D2 enl DM regler) 19 Mats Andersson / Emma Lilja AM Elteknik 20 Ebbe Nilsson / E&K Rallyparts.se 21 Ulf Olofsson / Marie Eriksson 22 Tommy Andersson / Thomas Hallén 18 Anders Karlsson / Jan Erik Jönsson B-förare Gr N<1600, VOC. (Klass D1 enl DM regler) 4 Rolf Nilsson / Benny Friberg 5 Michael Jeffman / Gabriela Jeffman 1 Erik Andersson / Ewert Wilkens 3 Bengt Bondesson / Jennie Johbonell 6 Rikard Fors / Jörgen Nilsson AM Elteknik 2 Roger Sloberg / Bosse Persson B-förare 2WD. (Klass D2 enl DM regler) 10 Jan Andersson / Johan Svensson 9 Jörgen Lundgren / Andreas Nilsson 13 Joakim Lindh / Magnus Persson 12 Stefan Eldh / Lars Bjärbom 7 Sven-Erik Nielsen / Jimmy Hansen C-förare Gr N<1600, VOC. (Klass D1 enl DM regler) 31 Marcus Ekdahl / Ann Hansson 34 Magnus Lavesson / Pia Roos 28 Johnny Ottosson / Mikael Ottosson Team 4240 24 Maria Bondesson / Björn Stuhre

Klubb, Bilmärke SP 1

SP 2

SP 3

SP 4

SP 5

SP 6

Tot

Plac

Plac Tot

SMK Hörby, Volvo 240 Hässleholms MK, Volvo 940 SMK Hörby, Volvo 940

2.21,7 2.21,8 2.24,1

1.32,2 1.32,4 1.36,7

1.34,9 1.37,8 1.45,4

1.57,7 1.58,8 2.05,6

1.30,6 1.32,1 1.35,4

1.50,4 1.49,0 1.52,2

10.47,5 10.51,9 11.19,4

1 2 3

12 13 19

Eslövs MK, Proton Satria

2.09,7

1.21,3

1.28,3

1.45,9

1.20,3

1.36,4

9.41,9

1

1

Hässleholms MK, Ford Puma

2.13,7

1.24,2

1.32,8

1.48,8

1.23,1

1.41,0

10.03,6

2

3

SMK Örkelljunga, Ford Escort SMK Hörby, BMW M 3 Eslövs MK, Ford Escort Mk II

2.17,9 2.14,5 2.31,4

1.24,8 1.26,0 1.25,0

1.32,1 1.31,7 1.31,9

1.49,1 1.51,6 1.51,5

1.25,2 1.24,2 1.24,3

1.39,5 1.41,8 1.41,9

10.08,6 10.09,8 10.26,0

3 4 5

4 5 8

SMK Hörby, Volvo 244 Hässleholms MK, Volvo 940 SMK Hörby, Volvo 244 Tomelilla MK, Volvo 242 SMK Hörby, Volvo 744

2.20,4 1.33,6 2.28,7 1.45,6 2.23,1 2.17,4 3.20,4 (fu) 1.34,4 2.31,0 2.33,6 (fu)

1.40,8 1.42,7 1.41,6 1.41,0 1.39,7

1.59,6 2.05,5 2.03,9 2.00,3 1.59,3

1.34,4 1.33,0 1.32,4 1.31,9 1.32,7

1.48,3 1.53,5 1.48,8 1.49,0 1.47,1

10.57,1 11.29,0 11.47,2 11.57,0 12.03,4

1 2 3 4 5

15 23 28 29 32

Hässsleholms MK, Volvo 240

3.20,4 (fu) 1.38,6

2.39,7 (fu) 2.03,9

1.36,4

2.03,5

13.22,5

6

39

Svedala MK, SEAT Ibiza Lunds AC, Opel Ascona Hässleholms MK, BMW 323TI Östgöta BF, Ford Escort Dalby MK, Volvo 850 T5

2.14,4 2.18,5 2.16,4 2.30,9 3.14,4 (fu)

1.24,4 1.22,5 1.27,0 1.31,4 1.35,1

1.31,5 1.32,7 1.31,3 1.38,3 1.44,0

1.50,3 1.53,1 1.53,2 1.59,9 2.17,6

1.22,2 1.25,8 1.25,6 1.31,5 1.32,5

1.38,5 1.41,6 1.43,0 1.47,5 1.49,2

10.01,3 10.14,2 10.16,5 10.59,5 12.12,8

1 2 3 4 5

2 6 7 16 35

Lunds AC, Volvo 242 Pilatorps MK, Volvo 240 SMK Hörby, Volvo 240

2.27,3 2.29,3 2.31,2

1.33,9 1.35,3 1.35,6

1.42,6 1.42,8 1.42,6

2.01,4 2.05,0 2.10,5

1.32,6 1.35,0 1.35,4

1.49,4 1.53,0 1.50,6

11.07,2 11.20,4 11.25,9

1 2 3

18 20 21

1.54,4 1.59,8 (+5,0) 1.54,1 1.57,8 1.49,7 1.50,5 2.02,8 2.05,3 (+5,0)

Tomelilla MK, Volvo 244

2.30,1

1.38,6

1.42,8

2.04,2

1.36,9

32

Alf Nilsson / Niklas Nilsson

Eslövs MK, Volvo 242

2.33,9

1.37,3

1.43,1

2.04,4

1.35,3

29 30 33 26 25

Jim Svensson / Camilla Persson Per-Olof Björklöv / Ronny Persson Daniel Ekdahl / Kjell-Arne Ekdahl Simon Nilsson / Jimmy Samuelsson Tom Kristensson / Mikael Larsson

Hässleholms MK, Volvo 940 Tomelilla MK, Volvo 244 Lunds AC, Volvo 242 SMK Hörby, Volvo 240 SMK Hörby, Volvo 240

2.30,1 1.39,8 2.27,3 1.38,8 3.27,3 (fu) 1.33,9 3.27,3 (fu) 1.35,2 2.36,3 1.45,2

1.43,2 1.48,3 1.39,3 1.39,8 1.53,2

2.05,7 2.09,3 1.57,7 2.02,2 2.09,8

1.42,4 1.38,5 1.33,0 1.33,4 1.42,8

27

Maria Andreasson / Andreas Mattisson

11.27,0

4

22

11.33,8

5

25

11.35,3 11.40,0 12.00,9 12.08,4 12.10,1

6 7 8 9 10

26 27 30 33 34

12.25,4

11

36

SMK Hörby, Volvo 240

2.45,2

1.43,8

1.52,1

2.16,8

1.42,2

C-förare 2WD. (Klass D2 enl DM regler) 36 Martin Andersson / Eddie Johannesson 37 Lars-Erik Björklöv / Roland Persson 42 Andreas Håkansson / Rickard Frick 39 Joakim Tennhammar / Christian Jönsson 35 Jonny Hansson / Marcus Persson

SMK Hörby, BMW Compact Tomelilla MK, Ford Escort SMK Hörby, Peugeot 205 Eslövs MK, VW Golf Svedala MK, Opel Manta B

2.17,9 2.19,2 2.22,0 2.23,9 2.27,8

1.32,2 1.38,5 1.36,6 1.39,1 1.36,5

2.03,4 1.54,9 1.56,7 2.07,1 2.13,8

1.25,6 1.30,2 1.29,8 1.29,5 1.29,9

1.42,7 1.44,2 1.46,1 1.44,6 1.47,5

10.31,5 10.37,8 10.41,2 10.56,5 11.05,4

1 2 3 4 5

9 10 11 14 17

38

Lunds AC, Seat Ibiza

2.45,0

1.29,7 1.30,8 1.30,0 1.32,3 1.29,9 1.45,1 (+5,0)

1.49,7

2.19,5

1.49,4

1.58,7

12.27,4

6

37

Eslövs MK, Opel Ascona B SMK Hörby, Volvo 244 Hässleholms MK, Opel Ascona B

2.28,3 2.41,3 2.37,3

1.45,9 1.47,0 1.54,8

2.06,2 2.10,1 2.09,3

1.38,8 1.43,4 1.57,2

1.54,0 1.57,5 1.56,4

11.33,5 12.03,3 12.48,5

1 2 3

24 31 38

Sebastian Steiner / Daniel Steiner

C-förare Gr E. (Klass D4 enl DM regler) 44 Kenth Mattsson / Anders Kron 45 Einar Fors / Ditte Frid 43 Stefan Olofsson / Henrik Olofsson

1.40,3 1.44,0 2.13,5